/  / Mały SUV ciągle napędza Jeepa

Mały SUV ciągle napędza Jeepa

null
© Jeep
null

Świetna passa marki znanej jako producent samochodów terenowych to w dużej mierze zasługa Renegade'a. Model ten cały czas przoduje jako zdecydowany lider sprzedaży.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rynku europejskim Jeep zarejestrował w czerwcu 9 883 nowych samochodów (+16,2%). To rekordowy wynik czerwcowy w dotychczasowej historii marki, a zarazem 32. miesiąc z utrzymującym się trendem rosnącym.

Z kolei w całym pierwszym półroczu Amerykanie uzyskali na Starym Kontynencie wynik na poziomie łącznie 55 171 sztuk, co wobec analogicznego okresu A.D. 2015 stanowi wzrost o 22,7%.

Hit sprzedaży
Na wspomnianego Jeepa Renegade przypadło z powyższego aż 40 571 sztuk (+46,6%). Rynki, które w pierwszym półroczu przodowały pod względem rejestracji Renegade'a, to kolejno Włochy (18 756 sztuk), Wielka Brytania (5 773) oraz Francja (4 838).

A jak firma wypada w Polsce? Otóż w całym pierwszym półroczu rejestracje marki Jeep nad Wisłą zamknęły się na poziomie 1 308 egzemplarzy – czyli o prawie 9% więcej niż rok wcześniej.

Najpopularniejszym modelem jest Renegade, który odnotował aż 62% wzrostu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane