/  / Magna dla Jaguar Land Rover

Magna dla Jaguar Land Rover

null
null

Firmy Magna Steyr oraz Jaguar Land Rover zawarły porozumienie dotyczące produkcji samochodów z portfolio JLR w austriackich zakładach Graz.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Brytyjska strona podkreśla, że trzy zakłady produkcyjne Jaguar Land Rover (JLR) działające na Wyspach pracują w tej chwili praktycznie na maksimum swoich możliwości – stąd jedynym sposobem na zwiększenie dostaw na rynek jest powierzenie części produkcji zewnętrznemu parterowi.

Żadna ze stron nie ujawniła, jakie dokładnie modele z portfolio JLR będą produkowane w Austrii. Według niektórych źródeł branżowych, w grę może wchodzić montaż np. modelu Range Rover Evoque Cabrio – spodziewanego na rynku w roku 2016.

Magna Steyr może pochwalić się bogatym doświadczeniem w dziedzinie prac projektowych oraz licencyjnej produkcji samochodów na zlecenie innych koncernów. W austriackim Grazu produkowano – lub produkuje się – takie modele jak np. BMW X3, Mercedes Klasy G i E, a także MINI Countryman, Peugeot RCZ oraz Jeep Grand Cherokee.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane