/  / Luty ze sprzedażą na plusie

Luty ze sprzedażą na plusie

null
© SEAT
null

W miesiącu lutym rynek nowych samochodów osobowych w Hiszpanii osiągnął wzrost o 17,8% w stosunku rocznym dzięki prawie 68 800 rejestracjom. Przypomnijmy, że na Półwyspie Iberyjskim obowiązuje nadal program dopłat PIVE, który wszedł niedawno w piąty etap.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Łącznie od stycznia rynek motoryzacyjny w Hiszpanii osiągnął wynik 122 200 rejestracji, co oznacza wzrost o dynamice 13,1%. Pierwsza trójka najpopularniejszych marek to kolejno Volkswagen, Opel i Peugeot. Rodzimy producent, czyli SEAT, jest w tych statystykach aktualnie czwarty, osiągnąwszy wolumen nieco ponad 9 700 egzemplarzy zarejestrowanych w ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku. Uwzględniając tylko wyniki sprzedaży za miesiąc luty, SEAT zajmuje pozycję wicelidera, ustępując pola tylko Oplowi.

Wzrosty sprzedaży notowane w Hiszpanii to z jednej strony dobra wiadomość, jednak trzeba pamiętać, że w porównaniu ze średnią sprzedażą samochodów notowaną przed ostatnim kryzysem rynek na Półwyspie Iberyjskim jest nadal w bardzo słabej kondycji.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane