/  / Lotos Petrobaltic z nowymi koncesjami

Lotos Petrobaltic z nowymi koncesjami

Lotos|

Minister Środowiska udzielił spółce LOTOS Petrobaltic dwóch nowych koncesji na obszarze „Słupsk W” i „Słupsk E”. Oba obszary położone są w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Powierzchnia dwóch koncesji wynosi ponad 2100 km kw.Prace poszukiwawcze na koncesjach będą prowadzone w utworach kambru, ordowiku i syluru. Koncesje zostały udzielone na okres 3 lat.

Zgodnie ze strategią, do 2015 roku, LOTOS planuje pozyskiwać z własnych złóż 1,2 mln ton ropy rocznie.

W 2012 roku grupa kapitałowa LOTOS Petrobaltic wydobyła ponad 260 tys. ton ropy.

LOTOS Petrobaltic to spółka zależna Grupy LOTOS S.A. Firma prowadzi poszukiwanie i eksploatację złóż węglowodorów na Bałtyku. LOTOS Petrobaltic obecny jest również na Norweskim Szelfie Kontynentalnym poprzez spółkę LOTOS E&P Norge, która posiada w sumie 7 koncesji (6 poszukiwawczych i 1 wydobywczą). Na dwóch z nich LOTOS Norge jest operatorem. Dodatkowo LOTOS Petrobaltic jest właścicielem firmy LOTOS Geonafta, która jest największym producentem ropy naftowej na Litwie.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane