/  / Lexus: Polska prymusem w Europie

Lexus: Polska prymusem w Europie

null
© Lexus
null

Wzrost sprzedaży na poziomie przeszło 70% – osiągnięty na polskim rynku – okazał się dla Lexusa najwyższy w całej Europie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu Lexus Europe sprzedał na Starym Kontynencie ponad 36 000 samochodów. To najlepszy rezultat półroczny tej marki w historii – a zarazem stanowi wzrost o 16% w stosunku do analogicznego okresu 2015.

Największe wzrosty sprzedaży osiągnęły takie kraje jak Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Belgia, Irlandia, Polska i Ukraina. Przypadek naszego kraju zasługuje na szczególną uwagę. Otóż nad Wisłą generalny importer sprzedał 1 964 samochody. Wzrost aż o 71% rok do roku okazał się najwyższy w Europie.  

I tak jak w Europie, tak i na polskim rynku największym powodzeniem cieszy się model NX, który ma na koncie 760 egzemplarzy (+31%). Dalej uplasował się Lexus RX – 436 aut (+639%) oraz IS z wynikiem 370 sztuk (+75%).

Co warto jeszcze dodać, prawie połowa Lexusów sprzedanych na polskim rynku to egzemplarze z napędem hybrydowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane