/  / Lewiatan krytykuje zmiany w ustawie o VAT

Lewiatan krytykuje zmiany w ustawie o VAT

null
null

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, w ramach zakończonych niedawno konsultacji społecznych, zaprezentowała swoją opinię dotyczącą zasad implementacji do polskiego prawa unijnej derogacji VAT. Jak można było się spodziewać, organizacja nie pozostawiła suchej nitki na projektowanych przez rząd zmianach w ustawie o podatku od towarów i usług.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
„Nowe przepisy w zakresie odliczenia podatku VAT od samochodów osobowych i, co więcej, innych wydatków związanych z tymi pojazdami, są skomplikowane /…/ i ingerują znacząco w sferę uprawnień podatników. Z tej perspektywy dodatkowe utrudnienie podatnikom przez ustawodawcę identyfikacji wydatków uprawniających podatników do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków, które takiego prawa nie dają - a do tego sprowadza się wprowadzenie zmian do ustawy o VAT w trakcie trwania okresu rozliczeniowego - sprzeciwia się postulatowi pewności prawa, zaufania do prawa stanowionego przez państwo oraz zasadzie prawidłowej legislacji. Dlatego też, wnioskujemy by tak istotne zmiany zasad odliczania podatku VAT od samochodów, ale też innych wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdami, weszły w życie od konkretnej daty, stanowiącej jednocześnie początek nowego okresu rozliczeniowego, tj. od 1 kwietnia 2014 r. Przyjęcie każdego innego rozwiązania w tym zakresie skutkować będzie naruszeniem przez projektowaną ustawę konstytucyjnych zasad /../ - możemy m.in. przeczytać w opinii PKPP Lewiatan (PJ).

Poniżej załączamy pełną treść stanowiska organizacji pracodawców:
Opinia do projektu z dnia 23 grudnia 2013 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw
 

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane