/  / Leggero prezesem zarządu Fiat Auto Poland

KADRY | Leggero prezesem zarządu Fiat Auto Poland

FAP|
null
null

57-letni Alfredo Leggero został wybrany nowym prezesem zarządu Fiat Auto Poland. Menadżer zastąpił na tym stanowisku Luigiego Galante.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nadzwyczajne walne zgromadzenie Fiat Auto Poland S.A. powołało w skład zarządu spółki Alfredo Leggero, powierzając mu funkcję prezesa zarządu, którą będzie pełnił do końca obecnej kadencji zarządu Fiat Auto Poland.

Alfredo Leggero zastąpił Luigiego Galante, któremu powierzono nowe funkcje w ramach koncernu Fiat Chrysler Automobiles.

W skład zarządu spółki Fiat Auto Poland wchodzą więc następujące osoby:
Alfredo Leggero – prezes zarządu
Czesław Świstak – członek zarządu
Andrzej Piętka – członek zarządu
Antoni Greń – członek zarządu
Marek Kisz – członek zarządu

Alfredo Leggero ma 57 lat, jest absolwentem Politechniki w Neapolu, gdzie ukończył studia w dziedzinie inżynierii mechanicznej (rok 1982) oraz podyplomowe studia MBA na wydziale inżynierii przemysłowej (rok 1983).

Już w 1983 r. Alfredo Leggero rozpoczął pracę w Grupie Fiata jako asystent dyrektora zakładów Alfy Romeo w Pomigliano i Arese. W latach 1987-1999 pełnił funkcje kierownicze na wydziałach produkcyjnych oraz jako asystent dyrektora produkcji w zakładach Fiat Auto S.p.A.

W listopadzie 1998 Alfredo Leggero został dyrektorem zakładu w Rivalta/Turynie. W grudniu 1999 r. został dyrektorem zakładu w Pomigliano, którą to funkcję pełnił do stycznia 2006 r. W tym samym roku objął stanowisko plant managera z zakładzie w Melfi-Sata, zajmując się tam rozwojem programu World Class Manufacturing, a jednocześnie pełnił funkcję kierownika technologii lakierni w obrębie Manufacturing EMEA, ze szczególnym uwzględnieniem wydziału lakierni w zakładzie Cassino.

W latach 2007-2009 Alfredo Leggero pełnił funkcję dyrektora generalnego w zakładzie Sevel (Atessa, Włochy), by potem do listopada 2011 r. piastować stanowisko dyrektora generalnego Suspension Systems Business Line i Plastic and Components Business Line w spółce Magnetti Marelli S.p.A. oraz dyrektora produkcji Magneti Marelli na poziomie worldwide.

Od grudnia 2011 do listopada bieżącego roku Alfredo Leggero pełnił funkcję dyrektora produkcji i Supply Chain regionu LATAM - Ameryka Łacińska. Od listopada objął stanowisko dyrektora produkcji - Mass Market Brands w regionie EMEA z odpowiedzialnością za zakłady w Sevel, G. Vico, Sata, Termini Imerese, Serbii, Tychach oraz Tofas.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane