/  / LeasePlan flotowo na Szczycie Klimatycznym ONZ

LeasePlan flotowo na Szczycie Klimatycznym ONZ

LeasePlan|
null
© LeasePlan
null

Ministerstwo Środowiska po raz drugi wybrało LeasePlan jako partnera przy organizacji Konferencji Klimatycznej COP19. W dniach 11-22 listopada LeasePlan będzie odpowiedzialny za zarządzanie flotą pojazdów oraz transport najważniejszych uczestników Szczytu Klimatycznego ONZ.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Do dyspozycji gości konferencji, która w tym roku odbędzie się w Warszawie, będzie 60 samochodów osobowych marki BMW oraz 10 minibusów marki Opel.

Planowanie kursów, zarządzanie środkami transportu dla szefów zagranicznych delegacji i przedstawicieli Ministerstwa Środowiska oraz koordynacja procesu krótkoterminowego wynajmu pojazdów. Tym ogromnym przedsięwzięciem logistycznym LeasePlan zajmie się już po raz drugi: przez prawie dwa tygodnie firma będzie zarządzała organizacją przejazdów pomiędzy lotniskiem, hotelami i Stadionem Narodowym, gdzie odbywać się będzie Konferencja Klimatyczna COP19.

Flota zarządzana prze LeasePlan składać się będzie w sumie z 70 pojazdów. Po konferencji firma obliczy i zrekompensuje emisję CO2 pojazdów wykorzystanych do obsługi tego wydarzenia poprzez zasadzenie drzew w ramach ekologicznego programu dla flot, GreenPlan.

"Obsługa logistyczna tak ogromnego i prestiżowego przedsięwzięcia, jakim jest COP19, to dla nas duże wyróżnienie. Ministerstwo po raz kolejny doceniło nasze innowacyjne rozwiązania, również w zakresie eko-mobilności - mówi Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska.

"Jesteśmy prekursorem rozwiązań ekologicznych we flotach. Od lat prowadzimy program GreenPlan, w ramach którego m.in. rekompensujemy emisję CO2 poprzez sadzenie drzew, które są w stanie całkowicie zaabsorbować wyemitowany przez nasze floty dwutlenek węgla. Dzięki programowi w ciągu pięciu ostatnich lat LeasePlan zasadził już przeszło 42 000 drzew, rekompensując w ten sposób emisję około 30 000 ton CO2".

W ostatnich dniach sierpnia w ramach współpracy LeasePlan przekazał Ministerstwu Środowiska dwa samochody elektryczne Mitsubishi i-MiEV. Auta będą służyły ministerstwu aż do końca polskiej prezydencji, która zakończy się z pierwszym dniem COP20 w Ameryce Łacińskiej w 2014 roku.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane