/  / Lakiery BASF do produkcji Mercedesa Sprintera w Rosji

Lakiery BASF do produkcji Mercedesa Sprintera w Rosji

BASF|
null
© Mercedes-Benz
null

Firmy Mercedes-Benz Vans i BASF łączą siły na wschodzącym rynku rosyjskim. BASF jest dostawcą wszystkich rodzajów lakierów dla niedawno uruchomionej produkcji modelu dostawczego Sprinter Classic.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Mercedes-Benz Vans produkuje ten samochód na rynek rosyjski we współpracy z lokalnym partnerem GAZ w fabryce samochodów Gorky w Niżnym Nowogrodzie, położonej około 400 km na wschód od Moskwy.

Do powłoki zewnętrznej producent wykorzystuje w 100% produkty firmy BASF, w zakresie powłoki elektroforetycznej, podkładów, lakierów nawierzchniowych, a także bezbarwnych.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że koncern Daimler AG zdecydował się na współpracę z nami. Umowa na dostawę lakierów jest kolejnym etapem w naszym partnerstwie, które od wielu lat łączyło nasze firmy zarówno w segmencie samochodów osobowych, jak i dostawczych. Pokazuje to, jak dużym zaufaniem Daimler obdarza nasze produkty i usługi - podkresla Carsten Vietze, Account Manager BASF w dziale Coatings dla Daimler Van & Truck & Bus Europe.

"Dzięki tej umowie wzmacniamy pozycję rynkową całej Grupy BASF na rozwijającym się rynku rosyjskim".

System powłokowy dla modelu Sprinter Classic wyróżnia się wysokim poziomem odporności; ta cecha jest szczególnie ważna dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz. W ramach nowej linii lakierniczej poza powłoką elektroforetyczną, podkładami, lakierami nawierzchniowymi i bezbarwnymi firma BASF dostarczać będzie trzy pełne kolory i trzy metaliczne.

BASF jest długoletnim partnerem Daimlera w segmencie samochodów osobowych i dostawczych we wszystkich regionach. Oprócz pełnej oferty produktów, począwszy od powłoki elektroforetycznej do lakieru bezbarwnego, firma oferuje szeroki wachlarz usług. W roku ubiegłym współpraca z BASF w segmencie samochodów ciężarowych i autobusów została uhonorowana nagrodą Daimler Supplier.

Sprinter Classic to pierwszy pojazd wyprodukowany we współpracy firm Mercedes-Benz Vans oraz GAZ.

Sprinter jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych na świecie. W roku 1995 zastąpił on model Mercedes-Benz T1.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane