/  / Kwietniowy wzrost Forda

Kwietniowy wzrost Forda

null
© Ford
null

Kwiecień przyniósł dobre wiadomości dla marki Ford na rynku europejskim. Sprzedaż samochodów tego producenta wyniosła na Starym Kontynencie 99 700 egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice 6,6%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Cytowane statystyki obejmują łącznie 20 głównych moto-rynków sprzedaży w Europie (w tym Polska). Dzięki kwietniowemu wynikowi Ford utrzymał rosnący trend sprzedaży, który notuje się już nieprzerwanie od 11 miesięcy.

Udział rynkowy przypadający na markę również się zwiększył – dokładnie o 0,2% punktu procentowego do około 7,9%. Kwiecień to zatem już piąty miesiąc kalendarzowy z rzędu, kiedy to Ford osiąga wzrost swojego udziału rynkowego.

Najpopularniejszym modelem w gamie jest nadal Ford Fiesta. W kwietniu rejestracje wyniosły na rynku europejskim około 29 000 egzemplarzy, co należy uznać za najlepszy wynik dla omawianego miesiąca kalendarzowego licząc od roku 2010.

Na miejscu drugim w statystykach najpopularniejszych modeli plasuje się natomiast Ford Focus (23 900 egzemplarzy w kwietniu). Warto dodać, że pod koniec bieżącego roku gamę wzmocni nowa wersja Focusa po liftingu. Doczekamy się też wreszcie premiery rynkowej Forda Mondeo po zmianach generacyjnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane