/  / Kwietniowe rekordy Forda w USA

Kwietniowe rekordy Forda w USA

null
© Ford
null

Kwiecień okazał się dla amerykańskiej marki bardzo dobrym miesiącem. Rewelacyjnie sprzedawały się m.in. samochody z gamy SUV.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W kwietniu firma Ford Motor Company osiągnęła na rodzimym rynku amerykańskim dobre wyniki sprzedaży (231 316 sztuk; +4%). A do tego ustanowiła kilka rekordów.

Rekordowe jak na kwiecień okazało się przede wszystkim zainteresowanie klientów Forda ofertą aut typu SUV (65 474 egzemplarzy). Ton nadawał tu model Ford Explorer, który zyskał aż 22% wzrostu r/r.

Drugi miesiąc z rzędu sprzedaż modelu Ford F-Series przekroczyła natomiast pułap 70 000 sztuk. Wynik na poziomie 70 774 pojazdów okazuje się rekordowy jak na kwiecień, licząc nieprzerwanie od roku 2005.

Dodajmy na marginesie, że Ford F-Series to aktualnie najlepiej sprzedający się samochód z nadwoziem typu pikap na świecie.

Wysoko punktują też na rynku amerykańskim dostawcze modele Forda. Ich łączny wynik to 23 221 egzemplarzy – czyli najwyżej jeśli chodzi o wyniki kwietniowe na przestrzeni ostatnich 38 lat. Sprzedaż Forda Transita zamknęła się na poziomie 14 381 sztuk (+32%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane