/  / Kwiecień jak marzenie!

Kwiecień jak marzenie!

null
© Skoda
null

To był najlepszy kwiecień w dotychczasowej historii Skody. W sumie firma z Mlady Boleslav dostarczyła na rynek światowy około 89 600 aut. W porównaniu do wyniku rok wcześniej wzrost sprzedaży wyniósł 15,5%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Jesteśmy zadowoleni, że utrzymujemy pozytywny trend z ostatnich miesięcy - mówi Werner Eichhorn, szef działu sprzedaży i marketingu Skoda Auto. "Nasza młoda gama modelowa przypada do gustu coraz większej liczbie klientów. Po najlepszym kwietniu w historii kontynuujemy rekordową sprzedaż zapoczątkowaną w pierwszym kwartale".

Dodajmy, że przez pierwsze trzy miesiące bieżącego roku czeska marka sprzedała więcej samochodów niż kiedykolwiek wcześniej w omawianym okresie roku kalendarzowego.

Jak podkreśla spółka z Mlady Boleslav, nowa Octavia okazała się wielkim hitem, odnotowując wzrost sprzedaży o około 1/3. Dostawy tego modelu w Europie Zachodniej zwiększyły się o blisko 60%.

W ciągu najbliższych miesięcy czeski producent planuje kontynuować szeroką kampanię modelową. Pod koniec maja swoją premierę będzie mieć Octavia G-TEC, czyli pierwsza Octavia napędzana gazem ziemnym. Latem rozpocznie się natomiast sprzedaż nowej Octavii Scout (auto na zdjęciu).     
     
Ponadto, wkrótce do oferty dołączą trzy nowe sportowe wersje Monte Carlo dla modeli Yeti, Rapid Spaceback oraz Citigo.

Do połowy roku firma wprowadzi także nową Octavię i Rapida Spaceback do sprzedaży Chinach, będących największym rynkiem dla Skody. W kwietniu Rapid uzupełnił gamę produktową marki w Rosji.

Na rynku polskim, który interesuje nas najbardziej, Skoda pozostaje liderem. W kwietniu zarejestrowano 3 350 samochodów osobowych tego producenta, co stanowi wzrost o prawie 15% w porównaniu do wyniku sprzed roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane