/  / Kuracja odchudzająca Nissana

Kuracja odchudzająca Nissana

null
© Nissan
null

W 2016 roku Nissan postanowił popracować nad formą i znacznie obniżyć masę swoich samochodów osobowych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wiele noworocznych postanowień to już tylko odległe wspomnienia, ale Nissan nie rezygnuje z podjętego zobowiązania – firma zamierza obniżać masę oferowanych przez siebie samochodów osobowych zarówno w 2016 roku, jak i później.

Celem nissanowskiego programu Lightweighting Excellence jest zbudowanie konstrukcji z prototypowych materiałów, która mogłaby zostać wykorzystana jako płyta podłogowa przyszłych modeli.

Współpracując z partnerami z brytyjskiej sieci kooperantów, Nissan wykorzysta materiały i technologie stosowane w sporcie samochodowym oraz przemyśle lotniczym, a nawet kosmicznym.

David Moss, wiceprezes ds. projektowania i rozwoju pojazdów w Europejskim Centrum Technicznym Nissana, powiedział: "Wiadomo, że w przyszłości samochody będą musiały być lżejsze, mocniejsze i jeszcze bardziej oszczędne. Dlatego uruchamiamy nasz program budowy prototypu we współpracy z partnerami z branży oraz instytutami badawczymi z całej Wielkiej Brytanii. Celem programu jest opracowanie nowej technologii produkcji, która zrewolucjonizuje branżę".

Qashqai i X-Trail tracą kilogramy
Oprócz projektu Lightweighting marka realizuje także program kompleksowej redukcji masy, który zaowocował odchudzeniem Nissana X‑Trail o 90 kilogramów, a modelu Qashqai – o 40 kilogramów. Zgodnie z założeniami tego programu inżynierowie stosują lżejsze materiały, co pozwala znacznie rozbudować wyposażenie pojazdów.

Nissan dzięki rozwiązaniom opracowanym w ramach programu Lightweighting będzie mógł poprawić osiągi samochodów i zmniejszyć zużycie paliwa, a także zapobiec dalszemu wzrostowi masy pojazdów wynikającemu z coraz większej liczby montowanych systemów pokładowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane