/  / Kupują więcej Mercedesów

Kupują więcej Mercedesów

null
© Mercedes-Benz
null

Rok miniony przyniósł rekordową sprzedaż samochodów marki Mercedes-Benz w Europie. Zanotowany wynik to prawie 800 000 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku 2015 sprzedaż osobowych Mercedesów na rynku europejskim zamknęła się wynikiem na poziomie 798 852 egzemplarzy (+10,5%). Na macierzystym rynku niemieckim producent ze Stuttgartu po raz kolejny okazał się liderem segmentu premium.

W Wielkiej Brytanii, czyli na drugim co do wielkości rynku zbytu Mercedes-Benz w Europie, ustanowiono nowy rekord sprzedaży – 144 474 pojazdy (+17%).

Co warto podkreślić, marka uzyskała dwucyfrowe wzrosty niemal we wszystkich krajach Starego Kontynentu. Szczególnie dobrze widać to we Włoszech (+13,6%), Hiszpanii (+27,3%), Turcji (+30,9%), Szwajcarii (+21,6%) oraz w Holandii (+30,7%).

W Polsce też dobrze...
Nad Wisłą generalny importer doliczył się łącznie 9 340 sprzedanych samochodów. Oznacza to wzrost o dynamice aż 24,5%.

... i na świecie
W ujęciu globalnym Mercedes już piąty rok z rzędu pobił rekord sprzedaży. Na rynek trafiło w sumie 1 871 511 aut spod znaku srebrnej gwiazdy (+13,4%).

Rekordowy był zresztą i sam grudzień. A to za sprawą wyniku, który poszybował o ponad 9%, osiągnąwszy poziom 178 017 egzemplarzy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane