/  / Kto wygra ten przetarg?

Kto wygra ten przetarg?

null
© BYD
null

18 marca nastąpi otwarcie ofert w przetargu, jaki Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zorganizowały na dostawę 10 autobusów elektrycznych. Wykonawca będzie miał 24 tygodnie na dostawę pierwszych pięciu wozów. Tydzień później ma dojechać druga partia "elektryków".

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Konsekwentnie stawiamy na ekologię i komfort pasażerów, dlatego na reprezentacyjnym Trakcie Królewskim już za kilka miesięcy pojawią się elektryczne autobusy. Na wymianę taboru MZA w ciągu ostatnich kilku lat przeznaczyliśmy miliard złotych, dzięki czemu w Warszawie kursują jedynie nowoczesne, niskopodłogowe autobusy - podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Zakup autobusów elektrycznych to część wielkiego programu wymiany taboru MZA. Od 2007 roku spółka kupiła już 811 autobusów. 47 kolejnych pojazdów jest w tej chwili w trakcie produkcji, a w pierwszym kwartale 2015 roku do stolicy przyjedzie 35 sztuk autobusów gazowych, zasilanych skroplonym metanem (LNG).

Autobusy elektryczne będą pierwszymi pojazdami na paliwa alternatywne wobec oleju napędowego w tej spółce (35 autobusów gazowych dojedzie później, gdyż dopiero w przyszłym roku).

W ostatnich latach w MZA testowano elektrowozy Solaris, BYD oraz AMZ i zebrały one pozytywne opinie.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane