/  / Kraje z największym udziałem diesla

Kraje z największym udziałem diesla

null
© IBRM SAMAR
null

W niektórych państwach Europy Zachodniej udział diesla w całym rynku nowych samochodów osobowych przekracza 60%. Natomiast średnia wartość oscyluje w granicach 50%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według zestawienia firmy analitycznej LMC Automotive, wśród poszczególnych krajów Europy Zachodniej najwyższym udziałem diesla w rynku nowych samochodów osobowych może pochwalić się aktualnie Irlandia. Na koniec pierwszego kwartału wartość ta wynosiła około 69,2%.

Z kolei wśród pięciu czołowych rynków zbytu na Starym Kontynencie (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy oraz Hiszpania) największy udział diesla znajdziemy na Półwyspie Iberyjskim (58,3%). Z kolei w słonecznej Italii na osobówki z silnikiem wysokoprężnym przypada nieco ponad 56%.

Dla porównania, średnia wartość dla całego rynku Europy Zachodniej kształtuje się na poziomie około 50,1%. To o 2 pp. mniej niż w całym pierwszym kwartale A.D. 2015.

ZOBACZ TEŻ:
Ranking topowych marek w Polsce pod względem sprzedaży samochodów osobowych z silnikiem Diesla
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane