/  / Koniec świetnej passy

Koniec świetnej passy

null
© Ford
null

Wszystko się kiedyś kończy. Nawet rosnący trend sprzedaży, który na rynku nowych samochodów osobowych w Wielkiej Brytanii trwał nieprzerwanie aż 43 miesiące.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W październiku rynek nowych osobówek w Wielkiej Brytanii zanotował wynik na poziomie 177 664 rejestracji. To o 1,1% mniej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Co godne odnotowania, październikowy spadek przerwał wreszcie rosnący trend sprzedaży, który nad Tamizą trwał nieprzerwanie aż 43 miesiące.

To będzie rekordowy rok
Październikowy spadek nie zmienia jednak faktu, że wynik skumulowany za okres od stycznia bieżącego roku i tak jest rekordowy w historii. Dealerzy nad Tamizą znaleźli jak do tej pory nabywców na 2 274 500 nowych osobówek, co daje wzrost o dynamice 6,4%.

Według obecnych prognoz, brytyjski rynek motoryzacyjny ma szansę zamknąć rok 2015 rekordowym wynikiem na poziomie łącznie około 2,6 mln egzemplarzy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane