/  / Koniec projektu Renault i Caterham

Koniec projektu Renault i Caterham

Renault|
null
© Renault
null

Za obopólnym porozumieniem firma Renault objęła całość kapitału Societe des Automobiles Alpine Caterham, odkupując udziały należące dotychczas do Grupy Caterham.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Firma Renault samodzielnie będzie rozwijać swój własny samochód Alpine, który ma zostać wprowadzony do sprzedaży w roku 2016, zgodnie z pierwotnym planem. Grupa Caterham ma również zamiar pracować nad projektem swojego sportowego samochodu.

Sprzedaż udziałów kończy współpracę między Renault i Grupą Caterham, zapoczątkowaną w listopadzie 2012 roku w celu rozwoju i produkcji sportowych samochodów poprzez wspólną spółkę "Societe des Automobiles Alpine Caterham", w której partnerzy objęli równe udziały.

Niemniej obie grupy mogą podjąć w przyszłości współpracę w innym zakresie, w zależności od przyjętych przez siebie strategicznych kierunków działania.

W związku z tym "Societe des Automobiles Alpine Caterham" zmieni teraz swoją nazwę na "Societe des Automobiles Alpine". Uchwała o zmianie nazwy zostanie podjęta na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane