/  / Koniec ery piratów drogowych?

Koniec ery piratów drogowych?

LeasePlan|
null
null

Badania przeprowadzone przez LeasePlan wskazują, że po zainstalowaniu systemów telematycznych ponad 50 proc. kierowców deklaruje ostrożniejszą jazdę oraz zmianę swoich zachowań na drodze.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Badania przeprowadzone na grupie blisko 4000 kierowców użytkujących samochody służbowe dostarczają interesujących informacji na temat przyszłości motoryzacji. Zgodnie z sondażem, 50 proc. kierowców czułoby się pewniej prowadząc auto wyposażone w urządzenia telematyczne. Coraz większa grupa kierowców, bo już 39 proc. (wobec 35 proc. w 2014 r.) przyznaje, że systemy telematyczne zmieniłyby ich styl jazdy. Dotyczy to zarówno ostrożniejszej jazdy (15 proc. respondentów w stosunku do 9 proc. w 2014 r.), przywiązywania większej wagi do oszczędności paliwa, jak i do ograniczenia prędkości (9 proc.)

- Systemy telematyczne to korzyść dla flot firmowych nie tylko od strony finansowej. Rozwiązania te zwiększają bowiem bezpieczeństwo na drodze, poprawiają statystyki odzyskiwania skradzionych aut, obniżając tym samym liczbę roszczeń ubezpieczeniowych, a poprzez spadek zużycia paliwa korzystnie wpływają na środowisko naturalne - mówi Artur Sulewski dyrektor handlowy LeasePlan Polska.

Niektóre urządzenia posiadają również funkcję wykorzystywaną w razie wypadku; urządzenie wysyła w takiej sytuacji sygnał do centrum alarmowego i kierowca otrzymuje niezbędną pomoc. Jest to dodatkowe zabezpieczenie dla użytkowników aut służbowych, którzy nierzadko pokonują kilkadziesiąt tysięcy kilometrów rocznie.

Telematyka, oprócz bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo, zapewnia oszczędności. Dzięki systemom monitorującym zachowanie konkretnego użytkownika auta, Fleet Manager może np. monitorować sposób jazdy kierowcy i porównać ją do liczby wizyt w serwisach. Mając szczegółowe raporty jest w stanie wyeliminować nawyki kierowców, które wpływają na większe zużycie auta. A to w konsekwencji prowadzi do redukcji kosztów napraw. Dzięki zastosowaniu rozwiązań telematycznych firma ma m.in. możliwość optymalizacji tras i w rezultacie ograniczenia przebiegów, a co za tym idzie spada zużycie paliwa. Także wartość rezydualna pojazdów na koniec kontraktu może ulec poprawie i firma nie zostanie zaskoczona dodatkowymi opłatami pod koniec umowy.

Oprac. PJ 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane