/  / Kompakty i SUV-y napędzają Mercedesa

Kompakty i SUV-y napędzają Mercedesa

null
© Mercedes-Benz
null

Marka spod znaku gwiazdy notuje rekordowe wyniki sprzedaży w segmencie SUV oraz modeli kompaktowych. Lada moment premiera nowego Mercedesa GLC.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Popyt na kompaktowe Mercedesy nadal rośnie – w maju bieżącego roku na rynek światowy trafiło aż 46 363 sztuk (+22,3%). To nowy rekord. Zarówno modele CLA, jak i GLA mogą pochwalić się najwyższymi wynikami w historii.

Światowa sprzedaż Klasy C w wersjach sedan i kombi wzrosła w maju o 59,5% – do 33 016 egzemplarzy. W ciągu minionych 5 miesięcy klienci nabyli łącznie już 178 875 aut z omawianej gamy (+57,3%).

Dzięki rekordowym wynikom tegorocznym przekroczono już łącznie – licząc od 1982 roku – poziom 8 milionów samochodów z rodziny 190 oraz Klasy C sedan i kombi (typoszereg W 201-205), jakie trafiły na rynek.

Co warto dodać, Klasa S jest niezmiennie najpopularniejszą limuzyną luksusową na świecie. W maju padł wynik rzędu 8 550 egzemplarzy – najwięcej sprzedano w Chinach oraz USA.

Premiera Mercedesa GLC
Wzrasta także sprzedaż SUV-ów spod znaku srebrnej gwiazdy: w maju o 18,7%, czyli do 41 210 sztuk. W czerwcu zadebiutuje następca modelu GLK – zgodnie z nową nomenklaturą noszący oznaczenie "GLC". Mimo to GLK nadal cieszy się dużym wzięciem. W okresie od stycznia do maja zanotował rekordową sprzedaż na rynku niemieckim oraz chińskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane