/  / Kolejny spadek udziałów diesla

Kolejny spadek udziałów diesla

null
© Skoda
null

W sierpniu – wzorem szeregu poprzednich miesięcy nie tylko w roku bieżącym – udział diesla w europejskim rynku nowych osobówek znów się zmniejszył. Obecnie nie przekracza 50%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych firmy analitycznej LMC Automotive, w sierpniu udział przypadający na auta z silnikiem Diesla w całym rynku nowych samochodów osobowych wyniósł w krajach Europy Zachodniej średnio około 48,3%. To aż o 2,7 pp. mniej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Zaobserwowany spadek pokrywa się z trendem ostatnich miesięcy – choć trzeba dodać, że sierpień to tradycyjnie "słaby" miesiąc pod względem sprzedaży diesli na kilku kluczowych rynkach motoryzacyjnych w regionie.

Z kolei według statystyk liczonych narastająco od stycznia, udział diesla w całym rynku wyniósł na koniec sierpnia około 49,9% wobec 52,1% w roku 2015.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane