/  / Kolejne Mercedesy dla Łodzi

Kolejne Mercedesy dla Łodzi

MERCEDES-BENZ|
null
© Mercedes-Benz
null

17 grudnia nastąpiło uroczyste przekazanie 50 autobusów Mercedes-Benz Conecto (w wersji 12- oraz 18-metrowej) dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łodzi. Miasto Łódź posiada już w swojej flocie takie modele.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Antonio Cavotta, prezes zarządu EvoBus Polska, powiedział: "Cieszymy się z wygranego przetargu i w związku z tym z zaspokojenia wysokich oczekiwań MPK Łódź co do ekonomiki i technologii miejskich autobusów".

Autobusy posiadają silnik ekologiczny spełniający rygorystyczne normy spalin EEV, pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz klimatyzację kabiny kierowcy. Ponadto, autobusy wyposażone są w dynamiczny system informacji pasażerskiej wraz z komunikatami głosowej zapowiedzi również na zewnątrz autobusu oraz układ monitoringu wnętrza autobusu.

Autobusy posiadają również system gaszenia ewentualnego pożaru w komorze silnika.

Mercedes-Benz Conecto, produkowany od 2007 roku, to udane połączenie korzystnej ceny z ekonomiczną jazdą. Nad Wisłą pojazdy tego typu są już dobrze znane: w polskich miastach jeździ obecnie ponad 800 autobusów z gwiazdą.

MPK Łódź posiada obecnie 168 pojazdów marki Mercedes-Benz.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane