/  / Kia zyska dzięki nowościom modelowym

Kia zyska dzięki nowościom modelowym

null
© KIA
null

W drugiej połowie roku gamę koreańskiej marki wzmocnią tacy gracze jak Optima w wersji kombi, a także wyposażony w napęd hybrydowy crossover pod nazwą Niro.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak informuje serwis Automotive News Europe, w tym roku Kia celuje na rynku europejskim w wynika na poziomie około 420 000 egzemplarzy – jeśli takie założenie rzeczywiście uda się zrealizować, wówczas marka osiągnie wzrost o dynamice 9%. Zaś do roku 2018 osiągnąć ma pułap 500 000 rejestracji.

Według danych ACEA, rok ubiegły Kia zakończyła na Starym Kontynencie wzrostem rzędu 8,8% – do 385 000 egzemplarzy.

Wzmocnienia w gamie
Koreańska marka niedawno wprowadziła do sprzedaży model Kia Sportage po zmianach generacyjnych. Samochód zbiera bardzo przychylne opinie w prasie motoryzacyjnej i powinien zostać też doceniony przez samych klientów.

Z kolei w drugiej połowie bieżącego roku do oferty wejdą dwa kolejne modele. Będzie to Kia Optima w dotychczas niedostępnej wersji nadwoziowej kombi, jak również crossover Niro – zaprojektowany jako hybryda z myślą o klientach, którym leży na sercu ekologia i mała uciążliwość dla środowiska.

Dzięki wersji kombi na Optimę przychylniejszym okiem powinni spojrzeć przede wszystkim klienci flotowi. Na rynku Europy Zachodniej kombi jest przecież w klasie średniej wersją zdecydowanie dominującą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane