/  / KIA rośnie w Polsce i w Europie

KIA rośnie w Polsce i w Europie

null
© KIA
null

W marcu rejestracje samochodów marki Kia w Polsce wyniosły 1 903 sztuki. To wzrost o ponad 14% w stosunku do marca 2013, a jednocześnie najlepszy w historii wynik Kia na rynku polskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Natomiast w pierwszym kwartale tego roku nabywców znalazły w Polsce 4 752 pojazdy marki Kia. Koreański koncern umocnił tym samym swoją bardzo dobrą, szóstą lokatę pod względem wszystkich rejestracji w naszym kraju.

W dalszym ciągu bestsellerem nad Wisłą jest Sportage, którego sprzedaż wyniosła w pierwszym kwartale 1 408 egzemplarzy. Drugą pozycję zajmuje Kia cee'd (wszystkie trzy wersje nadwoziowe), z wynikiem 1 352 sztuk. Trzecie miejsce podium należy zaś do miejskiego Rio (525 sztuk).

Kia Motors notuje zresztą rekordowe wyniki sprzedaży na całym rynku europejskim. W marcu klienci na Starym Kontynencie kupili i zarejestrowali 40 479 nowych samochodów marki (+10,1%), natomiast wynik liczony za cały pierwszy kwartał wynosi dokładnie 89 450 egzemplarzy (+7,4%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane