/  / Kia pędzi po nowy rekord

Kia pędzi po nowy rekord

null
© KIA
null

Kia Motors zmierza po nowy rekord w sprzedaży samochodów osobowych w Europie. Bestsellerem w gamie jest model Kia Sportage.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od stycznia do końca września sprzedaż Kia Motors na rynku europejskim zamknęła się wynikiem na poziomie 295 140 egzemplarzy (+8,3%). To nowy rekord firmy w omawianym okresie roku kalendarzowego. Co godne uwagi, już pierwsze półrocze – dzięki wynikowi powyżej 200 000 sztuk – było dla Kii najlepsze w dotychczasowej historii.

Europejskim rynkiem zbytu #1 dla Kia Motors jest Wielka Brytania – w trzecim kwartale bieżącego roku sprzedano na Wyspach prawie 22 000 aut tego producenta; to stanowi udział ponad 23%.

Na kolejnych miejscach podium plasują się natomiast Niemcy (14 500 sztuk) oraz Hiszpania (9 800 sztuk).

Pod dyktando Sportage'a
Najchętniej kupowanym modelem w gamie marki jest Kia Sportage – kompaktowy SUV, którego produkcja działa na Słowacji. W trzecim kwartale roku Sportage uzyskał wynik powyżej 25 300 egzemplarzy, co daje wzrost o niezłej dynamice 5,2%. Natomiast rezultat uzyskany od stycznia – łącznie 81 300 sztuk.

Kia Sportage czeka już na swojego następcę. Podczas wrześniowej wystawy motoryzacyjnej IAA Frankfurt światło dzienne ujrzał model nowej generacji (patrz zdjęcie).

Jak zapowiada generalny importer, premiera rynkowa nowego Sportage'a w Polsce zapowiada się w pierwszym kwartale 2016.

Unowocześniona oferta w segmencie B i C
Sprzedaż marki Kia na rynku europejskim nakręca ponadto gama kompaktowego cee'da oraz rosnąca popularność samochodów z segmentu B – takich jak Kia Rio oraz Venga.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane