/  / Już 7 lat na fotelu lidera

Już 7 lat na fotelu lidera

null
© Skoda
null

Skoda niezmiennie pozostaje topową marką na rynku nowych samochodów osobowych w Polsce. To gracz #1 zarówno w segmencie flotowym, jak i w rankingu dla klientów indywidualnych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Już od 2009 roku Skoda nieprzerwanie jest liderem polskiego rynku nowych samochodów osobowych. W minionym AD 2015 zarejestrowano nad Wisłą łącznie 44 524 samochody czeskiej marki, co stanowi wzrost o blisko 3% wobec wyniku z roku 2014. To zarazem aż 12,63% wszystkich samochodów zarejestrowanych w Polsce w tym czasie.

Osiągnięciem szczególnie wartym uwagi jest wynik Skody w segmencie klientów indywidualnych: 14 210 zarejestrowanych sztuk – czyli o 7,93% więcej niż w roku 2014. Z kolei w rankingu flotowym Skoda utrzymuje pozycję lidera z udziałem 13,22% oraz wynikiem na poziomie 30 314 aut.

Najpopularniejszym modelem jest oczywiście Octavia, na którą w całym roku ubiegłym przypadło 14 193 rejestracje. "Czeszka" nie oddaje pozycji lidera w Polsce także już siódmy rok z rzędu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane