/  / Już 2 000 Solarisów w Niemczech

Już 2 000 Solarisów w Niemczech

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Solaris przekazał wczoraj miejskiemu przewoźnikowi w Monachium 10 autobusów z przyczepami pasażerskimi (w niemieckiej terminologii znanych jako Buszug/w wolnym tłumaczeniu "autobusowy pociąg"). Jeden z tych pojazdów jest jednocześnie dwutysięcznym Solarisem na niemieckim rynku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Solarisy Urbino 12, do których podłączone są 11-metrowe przyczepy pasażerskie, tworzą skład o łącznej długości 23 metrów, mogący zabrać nawet 130 pasażerów. Dorównują zatem pojazdom dwuprzegubowym.

Taki duet to połączenie zalet pojemności tradycyjnych autobusów 18-metrowych z możliwością elastycznego dostosowywania długości zestawu do aktualnego natężenia ruchu. Jest to wygodne i przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie dla przewoźnika, Munchner Verkehrsgesellschaft (MVG).

"Urok takiego połączenia leży w jego elastyczności. Pojemność pojazdu może być regulowana przez podłączenie lub odłączenie przyczepy w zależności od potrzeb przewozowych. Czynność ta przebiega niezwykle łatwo i szybko. Zestaw, który obejmuje autobus wraz z przyczepą, to ekonomiczne, a także ekologiczne rozwiązanie. Monachium jest pierwszą niemiecką milionową metropolią, w której pojawiły się takie pojazdy - mówi Herbert Konig, szef MVG.

Jeden z przekazanych wczoraj pojazdów jest jednocześnie 2-tysięcznym Solarisem dostarczonym przez polską firmę na niemiecki rynek. Z tego też powodu wyróżniony został specjalnym oklejeniem: "W MVG jeździ dwutysięczny Solaris w Niemczech".

"Opinia niezawodnego i innowacyjnego partnera, którą posiadamy wśród niemieckich klientów, to dla nas prawdziwy powód do dumy. Dostawa dwutysięcznego autobusu na rynek niemiecki ogromnie cieszy, ale również motywuje do osiągania jeszcze ambitniejszych celów w przyszłości. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych 13 latach działalności Solarisa w Niemczech nam zaufali oraz z nami współpracowali - mówi Małgorzata Olszewska, prezes zarządu Solaris Deutschland.

Solaris Bus & Coach obecny jest na rynku niemieckim od 2000 roku. Polski producent szybko zdobył zaufanie niemieckich klientów i stał się największym zagranicznym dostawcą nowoczesnych autobusów za Odrą.

Autobusy z symbolem zielonego jamnika jeżdżą po ulicach już 100 niemieckich miast (najwięcej we flotach przewoźników z Berlina, Bremy, Bochum, Dusseldorfu, Hanoweru oraz Frankfurtu nad Menem).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane