/  / Już 10 000 nowych Opli w tym roku

RYNEK | Już 10 000 nowych Opli w tym roku

null
© Opel
null

W maju sprzedaż Opla w Polsce wyniosła łącznie 2 311 samochodów, co daje 52% wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Dla marki był to najlepszy maj od 2008 roku, a zarazem piąty z rzędu miesiąc, w którym do klientów trafiło ponad 2 000 aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Łącznie po pierwszych pięciu miesiącach roku sprzedaż Opla wyniosła na polskim rynku 11 409 egzemplarzy, czyli o 42% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (7 988 sztuk). Wynik ten jest najlepszym od roku 2008.

Czołówka najlepiej sprzedających się modeli ze "stajni" Opla pozostaje bez zmian. Liderem w okresie od stycznia do maja jest Corsa (3 418 sztuk). Tuż za nim uplasowała się Astra z wynikiem 3 357 egzemplarzy, a trzecie miejsce na podium przypadło Insignii (1 823 sztuki).

Godny uwagi wynik w maju zanotował także Opel Mokka. Ten miejski SUV cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów, a poprawa dostępności tego modelu od razu przełożyła się na sprzedaż: 223 sztuki w maju w porównaniu do 63 pojazdów w tym samym miesiącu zeszłego roku.

Narastająco od początku roku sprzedaż Mokki wzrosła natomiast o 115%: 755 sztuk w porównaniu do 351 samochodów w roku 2013.

W maju Opel zanotował ponownie wzrosty w segmencie samochodów dostawczych. Sprzedaż marki zwiększyła się o ponad 35% w porównaniu do zeszłego roku. Łącznie od początku bieżącego roku Opel sprzedał 976 aut dostawczych, czyli aż o 73% więcej niż w roku 2013 (563 sztuki).

Najpopularniejszym modelem w gamie był Opel Vivaro, który uzyskał 86% wzrostu oraz 538 sprzedanych egzemplarzy.

"Opel zachowuje dynamikę wzrostu z początku roku. Dowodem tego są świetne wyniki majowe - najlepsze od 2008 roku - oraz konsekwentne utrzymywanie miesięcznej sprzedaży na poziomie ponad 2 000 sztuk. Spora liczba zamówień klientów napawa mnie optymizmem i oczekuję, że trend będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach - prognozuje Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane