/  / Jubileusz pełen sukcesów

Jubileusz pełen sukcesów

LeasePlan|

Ten rok jest dla LeasePlan wyjątkowy. W skali globalnej LeasePlan Fleet Management świętuje 50-lecie powstania firmy. Również w Polsce są kolejne sukcesy. Tylko w pierwszym półroczu polski oddział LeasePlan podpisał umowy na obsługę prawie 1 500 aut, a do grona klientów firmy dołączyła sieć Tesco.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najnowsze wyniki branży CFM opublikowane przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów wskazują, że LeasePlan Fleet Management Polska zarządza największą liczbą aut w usłudze full service leasing i pozostaje niekwestionowanym liderem w zakresie świadczenia usług pełnego wynajmu długoterminowego.

Ponadto, park samochodów obsługiwanych przez LeasePlan rośnie w stałym tempie, co świadczy o renomie firmy na rynku usług CFM.

"W pierwszym półroczu 2013 zwiększyliśmy liczbę aut obsługiwanych w full service leasingu o ponad 8%. Stawiamy na indywidualne podejście zapewniające usługi dostosowane do specyfiki floty i wymagań klienta - mówi Artur Sulewski, dyrektor handlowy, LeasePlan Fleet Management Polska.

"Jesteśmy częścią międzynarodowej korporacji, dlatego korzystamy z cennych doświadczeń i nowoczesnych rozwiązań naszych specjalistów z innych europejskich krajów. LeasePlan jest już właścicielem własnej firmy ubezpieczeniowej, oferujemy własną likwidację szkód, dysponujemy parkiem własnych samochodów zastępczych, integrujemy na własnych platformach internetowych ogólnopolską sieć serwisową itp. Wciąż uruchamiamy też innowacyjne narzędzia jak chociażby działająca od początku tego roku usługa eOględziny, umożliwiające stałą kontrolę stanu floty czy FEXT, czyli nowoczesny system raportowania w chmurze dla naszych klientów".

Kompleksowość oferty połączona z jej elastycznością oraz wsparta efektem skali powoduje, iż zewnętrzne zarządzanie flotą samochodową jest bezkonkurencyjne w stosunku do działów floty funkcjonujących w ramach przedsiębiorstwa. Potwierdzają to najnowsze wyniki PZWLP: Na koniec drugiego kwartału bieżącego roku aż 85 539 pojazdów, co stanowi 79% łącznej floty firm PZWLP, była finansowana i zarządzana w ramach usługi full service leasingu. Co piąte auto jest w zarządzaniu LeasePlan.

Wśród umów na dostawę floty podpisanych przez LeasePlan w pierwszym półroczu są tacy klienci jak Coca Cola HBC (700 aut), Provident (200 aut, w tym 80 hybrydowych), Alior (230 aut) czy Lafarge (100 aut).

"Fakt, że klienci pozostają z nami na lata, świadczy o tym, że podążamy za ich wymaganiami. Szczególnie w czasach spowolnienia gospodarczego LeasePlan zarządza i podpowiada, w jaki sposób redukować koszty floty firmowej klienta, wypracowując w ten sposób realne oszczędności".

"Dzięki naszej usłudze (Otwarta Kalkulacja) jeden z naszych klientów w ramach 3-letniego kontraktu obniżył koszty utrzymania floty ponad 500 pojazdów firmowych o 10%. To efekt przemyślanych i długofalowych działań, na które warto poczekać - tłumaczy Artur Sulewski z LeasePlan Fleet Management Polska.

Do nowych klientów LeasePlan dołączyła niedawno największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie w Polsce. LeasePlan dostarczy w tym roku 120 aut do floty sieci Tesco.

"To wyjątkowy rok, bo świętujemy 50-lecie istnienia firmy na świecie - podkreśla Sławomir Wontrucki, prezes, LeasePlan Fleet Management Polska. "LeasePlan zajmuje obecnie miejsce w pierwszej trójce firm CFM w większości z 30 państw, w których prowadzi swoją działalność. Jestem dumny, że w Polsce utrzymujemy pozycję lidera w zakresie najbardziej kompleksowej obsługi wynajmu długoterminowego, jaką jest full service leasing".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane