/  / Johnson Controls przejmuje wszystkie udziały w Tata Johnson Controls

Johnson Controls przejmuje wszystkie udziały w Tata Johnson Controls

Informacje Zlecone PAP|

Spółka Johnson Controls, jako światowy lider w branży siedzeń i wyposażenia wnętrz samochodowych, nabyła cały (100%) pakiet własnościowy w spółce Tata Johnson Controls (TJC).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przejęta parytetowa spółka joint venture, w której Tata Automotive Components (TACO) i Johnson Controls posiadały po 50% udziałów, jest czołowym producentem w branży siedzeń i elementów wnętrz samochodowych w Indiach, który obsługuje większość głównych rynków producentów oryginalnego sprzętu.
 
Ostateczne przeniesienie własności 50% udziałów posiadanych przez TACO nastąpiło po zakończeniu wszystkich formalności. Obie strony uzgodniły, iż nie ujawnią ceny zakupu.

"Indie są rynkiem wschodzącym i stanowią część globalnej strategii Johnson Controls w zakresie zrównoważonego wzrostu - powiedział Paul Chawla, prezes i dyrektor generalny w Johnson Controls Automotive Experience India.

"Będziemy dalej inwestować w naszą działalność w Indiach. Nasza współpraca z Tata AutoComp przebiegała pomyślnie. Dziękujemy za jej wsparcie we wprowadzeniu TJC na czołową pozycję w branży siedzeń samochodowych w Indiach. Jesteśmy gotowi kontynuować i doskonalić to, co udało nam się wspólnie osiągnąć".

Na potrzeby nowego przedsięwzięcia w Indiach Johnson Controls wykorzysta swoje doświadczenie w branży siedzeń i elektroniki samochodowej oraz wyposażenia wnętrz samochodów.

Indie odgrywają istotną rolę w globalnej sieci technologicznej spółki i będą kontynuować rozwój swojego doświadczenia technologicznego w nowym Centrum Technologii w Pimpri.

Ponadto, Johnson Controls zamierza zwiększyć swój potencjał w regionie Indii w zakresie opracowywania prototypów i przeprowadzania testów.

Wspomniana transakcja obejmuje 11 oddziałów w całych Indiach, w tym ośrodek inżynierii w Pune i prawie 2 100 pracowników.

Johnson Controls prowadzi działalność w Indiach od 1995 roku i ceni sobie umiejętności i zaangażowanie pracowników firmy TJC jako czynnik kluczowy dla rozwoju działalności w tym kraju i dla zachowania ciągłości w relacjach z klientami.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane