/  / JLR: Rekord goni rekord

JLR: Rekord goni rekord

null
© Jaguar
null

Brytyjska spółka w wynikach sprzedaży swoich samochodów na świecie może pochwalić się właśnie aż trzema rekordami.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dla firmy Jaguar Land Rover był to rekordowy marzec w historii. Klienci na świecie kupili bowiem 75 303 samochody obu marek brytyjskich – co w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego oznacza dodatkowo wzrost rzędu 29%.

Szczególnie dynamiczne wzrosty JLR osiągnęło na rynku europejskim (+49%), chińskim (+43%), a także w Ameryce Północnej (+33%) i w rodzimej Wielkiej Brytanii (+16%).

Drugi rekord przynoszą firmie wyniki kwartalne. Uzyskany wynik to łącznie 158 813 sprzedanych pojazdów, ze wzrostem o 28%. W podziale na poszczególne marki Land Rover legitymuje się wolumenem rzędu 128 959 egzemplarzy (+23%), a Jaguar – 29 854 sztuk (+54%).

Jaguar atakuje crossoverem
I wreszcie trzeci rekord w historii JLR. Przynosi go podsumowanie roku fiskalnego 2015/16, który dla brytyjskiego przedsiębiorstwa pod skrzydłami Tata Motors zamknął się na poziomie 521 571 egzemplarzy (+13%). To niezły wzrost, choć sam Jaguar wypada pod tym względem nawet jeszcze lepiej (+23%; 94 449 samochodów).

W dalszym wzrośnie marki Jaguar pomoże z pewnością nowy crossover z oznaczeniem F-Pace. Z naszych ustaleń wynika, że pierwsze egzemplarze trafią do klientów w Polsce pod koniec bieżącego miesiąca.

Według przedstawicieli marki, zainteresowanie ofertą Jaguara F-Pace jest "bardzo duże".


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane