/  / Jest Nissan, będzie Infiniti, a potem...

Jest Nissan, będzie Infiniti, a potem...

Grupa PGD|
null
© PGD
null

Grupa PGD zakończyła pierwszy etap budowy kolejnego centrum motoryzacyjnego, tym razem w Sosnowcu (koło drogi ekspresowej S86). Uruchomiony został salon Nissana, są już fundamenty pod salon Infiniti i plany budowy trzeciego salonu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Ponieważ droga S86 to trasa wylotowa ze Śląska na Warszawę, a ruch samochodowy obok salonu wynosi średnio 120 000 pojazdów na dobę, nie ulega wątpliwości, że to jedna z najlepszych w Polsce lokalizacji na salon samochodowy. I dlatego w drugim kwartale roku 2015 przeniesie się tu salon Infiniti mający obecnie siedzibę przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach.

Na pytanie o trzecią markę, która ma znaleźć siedzibę w budowanym centrum, prezes Grupy PGD Grzegorz Hankus odpowiada krótko: "Rozmowy trwają".

Oddany do użytku obiekt ma powierzchnię 1100 m2, docelowo powierzchnia salonów i zaplecza technicznego ma wynieść 2800 m2. "Budynek został zbudowany w standardzie separatywnym, z wyraźnie oddzielonymi powierzchniami ekspozycyjnymi. Dodatkowym efektem takiego rozwiązania będzie ciekawa architektonicznie bryła docelowego budynku - zapowiada Grzegorz Hankus. W obiekcie zastosowano szereg technologii energooszczędnych.

Nissan Japan Motors Sosnowiec został wybudowany zgodnie z najnowszymi standardami obiektowymi marki. Jest to ósma autoryzacja Nissana dla Grupy PGD i jej 28. autoryzacja w ogóle.

Salony Japan Motors działają już w Bielsku-Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Krakowie (dwa), a także w Tychach i Warszawie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane