/  / Jeep z nogą na gazie

Jeep z nogą na gazie

null
© Jeep
null

Szefowie amerykańskiej marki są w dobrych nastrojach. W sierpniu sprzedaż Jeepa w USA była najlepsza dla tego miesiąca w historii, a dodatkowo padł drugi najlepszy wynik miesięczny w 2014.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W sierpniu sprzedano na rynku amerykańskim prawie 68 800 nowych samochodów marki Jeep. To skok aż o 49% w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej. Warto podkreślić, że jest to najlepszy wynik sierpniowy dla tego miesiąca w historii marki, a dodatkowo drugi najwyższy rezultat licząc od stycznia bieżącego roku.

O tytuł lidera sprzedaży ścigają się trzy modele. Najlepszy wynik uzyskał w sierpniu Grand Cherokee (18 674 sztuki). Na pozycji wicelidera plasuje się nowy Jeep Cherokee (18 235 egzemplarzy), lekko wyprzedzając trzeciego w stawce Wranglera (17 988 aut).

Licząc łącznie od stycznia, sprzedaż marki Jeep na rodzimym rynku amerykańskim przekroczyła natomiast poziom 461 100 egzemplarzy. To daje wzrost o dynamice około 45%. Liderem popularności w gamie jest wspomniany wyżej Grand Cherokee (123 456 egzemplarzy), jednak jego przewaga nad resztą stawki nie jest duża.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane