/  / Jeep w kraju pizzy

Jeep w kraju pizzy

null
© Jeep
null

Marka Jeep ma liczne grono sympatyków. Od kiedy jednak znalazła się pod skrzydłami Fiata, klienci we Włoszech spojrzeli na Jeepa jeszcze przychylniejszym okiem. Efektem tego jest szybko rosnąca sprzedaż producenta z USA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu marka Jeep znów zanotowała dobre wyniki sprzedaży na rynku włoskim. Według danych koncernu, rejestracje przypadające na amerykańskiego producenta zwiększyły się o ponad 43%, osiągając poziom 684 egzemplarzy. Udział rynkowy podskoczył dzięki temu do prawie 0,55%.

Natomiast w ciągu całego pierwszego półrocza Jeep przekroczył na rynku włoskim pułap 4 300 rejestracji, dzięki czemu wynik ubiegłoroczny został poprawiony o 36,1%. Motorem napędowym sprzedaży okazały się modele Cherokee oraz Grand Cherokee. Pierwszy z wymienionych modeli, który na rynku włoskim dopiero co zadebiutował w salonach, już zajmuje miejsce na liście TOP-5 w swoim segmencie.

Wygląda na to, że Amerykanie ani myślą zwalniać tempa. Już w czwartym kwartale gamę marki uzupełni kolejna nowość, jaką będzie Jeep Renegade. Od strony konstrukcyjnej samochód ten ma wiele wspólnego z Fiatem 500X, który do salonów nad Półwyspie Apenińskim wjedzie mniej więcej w tym samym czasie.

Dodajmy, że oba samochody produkować będzie ta sama fabryka (zakłady Sata koncernu Fiat Chrysler Automobiles we włoskim Melfi).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane