/  / Jeep mówi: Cała naprzód!

Jeep mówi: Cała naprzód!

IBRM SAMAR|
null
© Jeep
null

W całym roku bieżącym marka Jeep chce sprzedać na polskim rynku łącznie ponad 1 500 samochodów. Motorem napędowym sprzedaży ma być m.in. nowy Jeep Cherokee, który można kupić w ramach ciekawej oferty promocyjnej – American Dream.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak mówi Rafał Grzanecki z firmy Fiat Auto Poland, jego firma "idzie" na wynik ponad 1 500 Jeepów sprzedanych na polskim rynku w całym roku 2014. W tym ambitnym planie swój duży udział ma Jeep Cherokee nowej generacji. Generalny importer ogłosił właśnie atrakcyjny program American Dream, który w najbliższych miesiącach wspierać ma sprzedaż nowego Cherokee (PATRZ TUTAJ).

Na rynku polskim klienci zarejestrowali w okresie styczeń-maj rekordową liczbę 734 Jeepów (+63%). W analogicznym czasie i tak doskonałego roku 2013 zanotowany wynik wyniósł "tylko" 449 egzemplarzy.

Sprzedaż Jeepa na świecie
W maju bieżącego roku marka Jeep po raz pierwszy w historii przekroczyła próg 100 000 samochodów sprzedanych klientom na świecie w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego. Na rodzimym rynku amerykańskim maj zamknął się liczbą 70 200 sprzedanych Jeepów – to absolutny rekord, a zarazem rezultat aż o 58% lepszy od tego, jaki zanotowano w maju roku ubiegłego.

Na rynku europejskim (kraje EU oraz obszar EFTA) majowe rejestracje marki Jeep zwiększyły się prawie dwukrotnie (+96,7%; 3 200 sztuk). Natomiast w ujęciu sumarycznym od stycznia odnotowany przez Jeepa wynik na poziomie ponad 13 200 egzemplarzy wykazuje wzrost o dynamice 39,5%. Dla porównania, cały motorynek Starego Kontynentu zwiększył w tym czasie sprzedaż o 6,6%.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane