/  / Jedyny taki biały na polskim rynku

Jedyny taki biały na polskim rynku

Volvo Trucks Polska|
null
© Volvo Trucks
nullnullnullnullnull

3 września w punkcie Volvo Truck Center w Gdyni miała miejsce uroczystość przekazania unikatowego ciągnika siodłowego Volvo FH 460 Time Machine. Pojazd zasilił flotę firmy transportowej Alegre z Malborka.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Time Machine to nazwa, pod którą kryje się wyjątkowo wyspecyfikowana seria samochodów ciężarowych Volvo FH poprzedniej generacji, które nadal znajdują wielu nabywców. To właśnie dla tych, najwierniejszych sympatyków klasycznych już dziś Volvo FH, szwedzki producent przygotował specjalną serię limitowaną Time Machine.

Z zewnątrz auta wyróżniają się zastrzeżonymi tylko dla tej edycji lakierami: białym lub czarnym oraz efektowną grafiką zawierającą daty, będące kamieniami milowymi w 85-letniej historii ciężarówek spod znaku Volvo.

Volvo FH Time Machine przenosi nas m.in. do roku 1956, w którym to z taśm produkcyjnych zjechała pierwsza na świecie seryjna ciężarówka z silnikiem turbodoładowanym (Volvo Titan L395 Turbo). Znajdziemy tam też m.in. daty: 1977 (wprowadzenie chłodzenia powietrza doładowującego), 1979 (pierwsza kabina Globetrotter) oraz rok 2001, w którym wprowadzono inteligentne, zautomatyzowane skrzynie biegów I-Shift.

Oprócz wyjątkowej, mieniącej się w słońcu grafiki oraz okolicznościowych emblematów limitowana edycja Volvo FH wyróżnia się także ekskluzywnym wykończeniem wnętrza kabiny. Skórzaną tapicerkę drzwi ozdobiono aplikacjami wyszywanymi srebrną i pomarańczową nicią. Poręcze wejściowe zostały obszyte skórą w kolorze pomarańczowym.

Ta barwa pojawia się również na obszyciach skórzanych foteli kierowcy i pasażera, których oparcie ozdobiono wyszywanym srebrną nicią logo producenta.

Tylko jedno w Polsce
Do Polski trafiło tylko jedno Volvo pochodzące z limitowanej edycji Time Machine i ze względu na ich bardzo ograniczoną ilość jest to jedyny egzemplarz nas polskim rynku.

Szczęśliwym nabywcą Volvo FH Time Machine w kolorze białym jest firma transportowa Alegre z Malborka, w której flocie jeździ już 20 ciągników Volvo FH współpracujących z naczepami kurtynowymi.

Przewoźnik zajmuje się głównie transportem mebli z północnej Polski do Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

"Mimo, iż rozważałem zakup Volvo FH nowej generacji, to po namyśle postanowiłem zdecydować się na uzupełnienie floty o schodzący model, do którego czujemy w firmie duży sentyment, ponieważ nigdy nie zawiedliśmy się na naszych Volvo - mówi Jarosław Buła, właściciel firmy transportowej Alegre.

"Gdy trafiła się możliwość kupna jedynego w swoim rodzaju egzemplarza z edycji Time Machine, nie miałem już żadnych wątpliwości".

"Początkowo chciałem kupić dwa takie auta, jednak okazało się, że jest dostępny tylko jeden. Białe Volvo FH Time Machine będzie dodatkowo wyróżniać w naszej flocie, ponieważ pozostałe ciągniki są niebieskie - wyjaśnia Jarosław Buła.

Wkrótce do floty Alegre dołączą jeszcze dwa standardowe ciągniki Volvo FH pochodzące z końca produkcji tego cenionego modelu.

"Praktycznie od samego początku korzystamy ze Złotych Kontraktów Serwisowych Volvo. To rozwiązanie pozwala nam precyzyjnie zaplanować wydatki i zapewnia sprawną obsługę serwisową. Co ważne, nie mamy najmniejszych problemów z odsprzedażą używanych ciągników, ponieważ objęcie ich kontraktami gwarantuje, że ich wartość utrzymuje się na stałym, dobrym poziomie - podsumowuje właściciel firmy Alegre.

Wyjątkowe i jedyne w Polsce Volvo FH 460 Time Machine zostało wyposażone w kabinę sypialną Globetrotter. Pakiet sypialny 2 Beds przewiduje dwie leżanki oraz dodatkowe oświetlenie i ogrzewanie postojowe.

Pakiet ekonomiczny zawiera m.in. tempomat I-Cruise oraz ekonomiczne oprogramowanie skrzyni I-Shift.

W edycji Time Machine znajdziemy także wyposażenie przewidziane przez pakiety Driving, Audio Advanced, a także Visibility. Ciągnik został objęty pełnym zakresem obsługi w ramach usług systemu informacji transportowej Dynafleet.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane