/  / Jaguar Land Rover i 6 lat wzrostu

Jaguar Land Rover i 6 lat wzrostu

null
© Land Rover
null

Sprzedaż marek Jaguar Land Rover była w ubiegłym roku rekordowa. Dzięki temu wyniki firmy rosną już nieprzerwanie od 6 lat.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W minionym roku sprzedano na świecie łącznie 487 065 nowych samochodów z grupy Jaguar Land Rover. To nie tylko wynik lepszy od tego uzyskanego rok wcześniej o 5%. To również rekordowe osiągnięcie w dotychczasowej historii firmy.

Warto odnotować, że Jaguar Land Rover znajduje się na ścieżce wzrostu nieprzerwanie już szósty rok z rzędu. Pod względem ilościowym rezultat uzyskany w A.D. 2015 stanowi zarazem wzrost o ponad 100% w porównaniu z osiągnięciami firmy jeszcze z roku 2009.

Udany start
Marka Land Rover po raz pierwszy w historii przebiła granicę 400 000 sprzedanych egzemplarzy (403 079 sztuk | +6%). Na brak zainteresowania ze strony klientów nie może narzekać wprowadzony na początku ubiegłego roku model Discovery Sport – jego sprzedaż przekracza już 10 000 aut miesięcznie.

Lepszym wynikiem w obrębie całej gamy legitymuje się tylko grający tradycyjnie pierwsze skrzypce Range Rover Evoque.

Walczy o nagrodę samochodu roku 2016 w Europie
Z kolei marka Jaguar zwiększyła ubiegłoroczną sprzedaż o 3% – do poziomu prawie 84 000 samochodów. To najlepszy wynik tego gracza na przestrzeni całej ostatniej dekady.

Motorem napędowym wzrostu okazały się modele Jaguar XF oraz nowy XE. Ten ostatni nadal liczy się w rywalizacji o prestiżową nagrodę "Car of the Year 2016".

Kierunek: Słowacja
Miniony rok dla firmy Jaguar Land Rover obfitował w ważne wydarzenia. Jednym z kluczowych było ogłoszenie decyzji o budowie nowej fabryki samochodów u naszych południowych sąsiadów.

Pierwsze samochody JLR opuszczą fabrykę w słowackiej Nitrze zapewne pod koniec roku 2018. Obiekt będzie miał początkowo moce na poziomie 150 000 egzemplarzy rocznie. Prace przy budowie zakładu ruszają w roku przyszłym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane