/  / Jacek Pawlak awansował w Toyocie

Jacek Pawlak awansował w Toyocie

IBRM Samar|
null
null

Szef polskiego oddziału Toyoty, 1 stycznia 2016 roku obejmie także stanowisko prezesa firmy Toyota Central Europe.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak poinformowała w komunikacie spółka Toyota Motor Europe, polski menedżer zastąpi Shingo Kato, który „będzie kontynuował karierę w spółkach finansowych Toyoty w Japonii”. Mimo awansu w europejskich strukturach koncernu, Jacek Pawlak nadal pokieruje także polskim oddziałem japońskiej spółki. Centrala, powołanej w styczniu tego roku firmy Toyota Central Europe, mieści się w Budapeszcie. W jej skład wchodzą: Węgry, Czechy i Słowacja. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w Toyocie, na razie nie ma planów by ten skład uzupełnić o Polskę.

Zapewne wynika to z faktu, że nasz kraj na tle pozostałych państw regionu ma znacznie większy potencjał i jest oddzielnym rynkiem. Toyota po 11. miesiącach tego roku znajduje sie na pozycji wicelidera krajowego rynku samochodów osobowych. Japoński koncern zarejestrował w Polsce od stycznia do końca listopada 31 323 samochodów, o 14,29 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Udział marki w rynku wyniósł 9,93 proc.

PJ

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane