/  / Iveco umacnia pozycję na rynku

Iveco umacnia pozycję na rynku

IVECO POLAND|
null
© Iveco
null

Dzięki szerokiej gamie produktowej oraz konkurencyjnej ofercie Iveco może pochwalić się umocnieniem pozycji na rynku polskim w sprzedaży nowych pojazdów dostawczych i ciężarowych w zakończonym już 2013.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W segmencie pojazdów lekkich (3,5-6 t) Iveco utrzymało pozycję rynkową z 11,8% udziałem w segmencie (2 123 sprzedane pojazdy). Kolejny rok potwierdza tym samym, że Iveco Daily nadal cieszy się znakomitą opinią i zaufaniem klientów, czego dowodem jest obecność w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się modeli omawianego segmentu.

Kategoria średnich pojazdów użytkowych (6-16 t) to niekwestionowana dominacja Iveco. 2013 rok zakończył się wynikiem sprzedaży na poziomie ponad tysiąca sztuk pojazdów tej klasy (wzrost udziału w segmencie o ponad 2% w porównaniu z rokiem 2012 i prawie 40% udziału w segmencie), zarówno najcięższej wersji Daily, jak i wszechstronnego Eurocargo.

Istotnym czynnikiem uzyskania takiego wyniku była realizacja kilku dużych dostaw m.in. dla największego operatora usług pocztowych (Poczta Polska SA, która wybrała dla swojej floty kilkaset pojazdów marki Iveco).

W segmencie ciężkim (powyżej 16 t) marka zwiększyła udział w segmencie o ponad 2% (1 243 sprzedane pojazdy) w porównaniu z rokiem poprzedzającym, co na tle konkurencji jest doskonałym osiągnięciem. Klienci docenili Stralisa Hi-Way, flagowy produkt Iveco, który mógł poszczycić się tytułem Truck of the Year 2013.

Stralis Hi-Way to obecnie jedna z najoszczędniejszych ciężarówek na rynku. Dzięki nowoczesnemu systemowi selektywnej redukcji katalitycznej Hi-eSCR oraz aerodynamicznej optymalizacji kabiny zużycie paliwa ograniczono o ponad 2,3% w porównaniu z poprzednią wersją. Potwierdził to test przeprowadzony przez niemiecki instytut TUV oraz sami klienci, którzy pozytywnie oceniają produkt w codziennej eksploatacji.

Według Massimiliano Perri, dyrektora generalnego Iveco Poland, bieżący rok może być równie udany: "W tym roku chcemy ugruntować naszą pozycję na rynku samochodów dostawczych i zaatakować segmenty, w których aktualnie mamy słabszą pozycję, w szczególności segment van. Natomiast gamy pojazdów średnich i ciężkich (Eurocargo, Trakker, Stralis) wyposażone w silniki Euro VI, technologię Hi-eSCR (bez konieczności stosowania EGR) oraz nowoczesną telematykę Iveconnect sprawią, że wszystkie pojazdy Iveco będą mogły konkurować w poszczególnych segmentach o miano najoszczędniejszych pojazdów na rynku, nie tylko w zużyciu paliwa, ale w całkowitych kosztach posiadania i użytkowania pojazdu".

"Technologia Hi-eSCR ma niebagatelne znaczenie dla produktywności pojazdu: pojazd jest lżejszy i dysponuje wyższą ładownością (w stosunku do odpowiedników wyposażonych w SCR i EGR), a kierowca korzysta z komfortu dawanego przez cichszą pracę silnika".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane