/  / Italia na dużym plusie

Italia na dużym plusie

null
© FIAT
null

Po dobrych wynikach notowanych w 2015 również i styczeń roku bieżącego przyniósł sprzedawcom nowych aut na Półwyspie Apenińskim powody do radości.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym miesiącu bieżącego roku na włoskim rynku motoryzacyjnym zarejestrowano prawie 155 200 nowych samochodów osobowych. W porównaniu ze styczniem 2015 branża w słonecznej Italii osiągnęła wzrost o dynamice przekraczającej 17,4%.

Trzeba jednak dodać, że mimo notowanych wzrostów rejestracji rynek włoski nadal ma jeszcze daleką drogę do tego, aby powrócić do poziomów rejestracji osiąganych w okresie sprzed ostatniego kryzysu finansowego.

Na swoim podwórku
Na marki włoskie (oraz Jeepa) przypadło w styczniu niecałe 45 000 rejestracji. To daje wzrost udziału rynkowego o 0,54% – do poziomu 28,9%.

Marka Fiat zarejestrowała na Półwyspie Apenińskim około 32 600 nowych aut (+19,7%). Liderem popularności w swojej ojczyźnie jest niezmiennie Panda, która w styczniu uzyskała wynik powyżej 13 000 sztuk.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane