/  / Inwestycje o wartości 700 mln EUR w zakładzie Sevel

Inwestycje o wartości 700 mln EUR w zakładzie Sevel

FIAT|
null
© FIAT
null

Sergio Marchionne, dyrektor generalny Fiata, zaprezentował właśnie plan przyszłych działań dla zakładu Sevel w mieście Atessa (prowincja Chieti, Włochy), gdzie produkowany jest lekki samochód dostawczy Ducato.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Inwestycja warta około 700 milionów EUR w ciągu pięciu lat ma pozwolić zakładowi Sevel, funkcjonującemu według standardów World Class Manufacturing, utrwalić swoją pozycję jednego z najnowocześniejszych zakładów motoryzacyjnych na świecie.

Inwestycje, z których 550 mln EUR wyasygnuje grupa Fiat-Chrysler, a 150 mln pochodzić będzie od koncernu PSA Peugeot Citroen, przeznaczy się na pokrycie kosztów zamontowania 60 robotów spawalniczych i wyremontowanie 25 systemów lakierowania natryskowego, nową linię montażową oraz reorganizację logistyczną, które przygotują zakład do produkcji szerszej gamy produktów w celu zaspokojenia różnorodnych i licznych wymagań klientów i rynku.

Zakład Sevel w Val di Sangro, jako parytetowa spółka joint-venture zawiązana pomiędzy Fiat Group Automobiles a PSA Peugeot Citroen, uroczyście został otwarty 28 listopada 1981 roku.

Obecnie w zakładzie produkowane są lekkie samochody dostawcze takie jak Fiat Ducato, Peugeot Boxer oraz Citroen Jumper.

Do dziś wyprodukowano ponad 4,5 mln samochodów, a zakład zatrudnia ponad 6 000 osób, stanowiąc najważniejszy ośrodek przemysłowy w regionie Abruzzo (Abruzja).

Zdolności produkcyjne wynoszą około 300 000 samochodów na rok. Produkcja odbywa się na trzy zmiany przez pięć dni w tygodniu.

Fiat Group Automobiles produkuje lekkie samochody dostawcze dla marki Fiat Professional w 8 zakładach na całym świecie, w tym w Sevel, które jest największym zakładem w Europie produkującym lekkie samochody dostawcze z tego segmentu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane