/  / Importer JLR dodaje gazu

Importer JLR dodaje gazu

null
© Jaguar
null

Generalny importer marek Jaguar Land Rover uzyskał w marcu najlepszy miesięczny wynik sprzedaży w swojej historii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
British Automotive Polska – jako spółka zależna Marvipolu – sprzedała w marcu do dealerów Jaguar i Land Rover aż 190 samochodów obu marek. To o 38% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego. Z powyższego na modele Land Rover przypadło 158 egzemplarzy, zaś na Jaguara – 32.

Rekordowy pod względem wolumenu sprzedaży okazał się dla British Automotive Polska nie tylko marzec, ale w ogóle cały pierwszy kwartał. Uzyskany wynik to 454 samochody, jakie łącznie kupili dealerzy JLR (+32%).

Łączna wartość sprzedaży Grupy  Marvipol do dealerów niepowiązanych kapitałowo oraz do klientów końcowych wyniosła w marcu 45,4 mln zł (+29%), natomiast w całym kwartale jest to wynik rzędu 99,6 mln zł (+22%).

Warto dodać, że poza sprzedażą samochodów Jaguar i Land Rover przez dealerów Grupa Marvipol zacieśnia współpracę z firmami wynajmu samochodów.

Jak ocenia Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego grupy, obok dynamicznie rosnącej sprzedaży samochodów z obecnej oferty JLR znaczący wpływ na całoroczny rezultat importera mieć będzie premiera rynkowa Jaguara F-Pace. To pierwszy SUV w całej historii brytyjskiej marki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane