/  / II Forum branży flotowej

II Forum branży flotowej

null
null

Jak bezpiecznie odliczać 100% samochodowego VAT? Okazuje się, że można skutecznie i bezpiecznie realizować przysługujące firmie odliczenie 100% VAT przy użytkowaniu firmowej floty samochodowej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jaka jest praktyka stosowania nowych, obowiązujących od kwietnia przepisów, można będzie dowiedzieć się w trakcie zorganizowanych przez branżowy magazyn EuroFlota i firmę szkoleniową Eurocon warsztatów szkoleniowych w ramach kolejnej edycji Fleet Management Forum.

Spotkanie odbędzie się 26 czerwca w Warszawie (Golden Floor Plaza, budynek Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A). Na szkoleniu omówione zostaną tematy dotyczące typowych i nietypowych możliwości skutecznego i zgodnego z literą prawa odliczenia 100% VAT.

Zaproszeni eksperci wyjaśnią praktyczne aspekty stosowania nowych przepisów podatkowych obowiązujących od kwietnia, które określają zasady rozliczania samochodów firmowych.

"Wystarczy połączyć wiedzę praktyczną i możliwości, jakie dają różne rozwiązania prawne, by spokojnie spać nawet wtedy, gdy urząd będzie wykorzystywał matematykę, logikę i metody detektywistyczne, by sprawdzić to, czy faktycznie wykorzystujemy firmowe samochody wyłącznie do działalności gospodarczej - przekonuje Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu EuroFlota.

W trakcie Forum eksperci Maciej Kryda, menedżer działu administracji w grupie Sanofi, oraz Mariusz Nowak, doradca podatkowy i prezes zarządu w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego Goldenstein - podzielą się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem w zakresie możliwości dokonywania odliczeń podatku VAT od samochodów firmowych (kiedy 100%, a kiedy 50% VAT) oraz istniejących możliwości w zakresie optymalizacji odliczeń tego podatku.

Specjaliści zapoznają uczestników szkolenia z możliwościami, rozwiązaniami, ale i zagrożeniami, jakie występują w związku z brakiem utrwalonej wykładni nowych przepisów. Jednocześnie opowiedzą o ugruntowującej się praktyce stosowania obowiązujących od kwietnia zasad.

Na spotkaniu wyjaśni się również, jak rozliczać wynajem samochodów pracownikom oraz to, czy pracownik może odpowiadać za karę finansową nałożoną na przedsiębiorstwo z powodu udowodnienia nienależnego odliczenia VAT od firmowego auta.

Tegoroczna edycja Forum to również miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz doskonała możliwość uzyskania odpowiedzi na ważne flotowe pytania tak w trakcie poszczególnych wykładów, jak i specjalnego panelu dyskusyjno-problemowego.

Partnerami branżowymi Forum są: Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych, Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane