/  / Iberia Motor Capital Group rozszerza działalność

Iberia Motor Capital Group rozszerza działalność

IMCG|
null
© IMC
null

Spółka Iberia Motor Capital Group, skupiająca szereg podmiotów rynku motoryzacyjnego (m.in. Sixt Polska rent a car, dystrybutor SEAT, Recaro, Gesslein i innych firm na Polskę), nawiązała współpracę z Grupą Kapitałową MAK Investments.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, spółka Iberia Motor Capital Group, skupiająca szereg podmiotów rynku motoryzacyjnego, nawiązała współpracę z Grupą Kapitałową MAK Investments.

Działalność IMCG w Polsce widoczna jest głównie w szeroko pojętym rynku usług motoryzacyjnych. Nie poprzestaje jednak tylko na tym. W jej skład wchodzą takie firmy jak:
- Iberia Motor Company S.A - generalny importer samochodów marki SEAT na Polskę,
- Automotive Europe Corporation Sp. z o.o. - generalny importer aut BYD Auto w Polsce
- Automotive Europe - generalny importer samochodów marki BYD Auto na Ukrainie
- Sixt Polska rent a car (Eurorent Sp. z o.o.) – wynajem i zarządzanie flotami pojazdów, skupiająca największą flotę samochodów,
- Fermata Sp. z o.o. - centrum logistyczne i spedycyjne (obsługuje m.in. SEAT, Peugeot)
- Logis S.A. - jedno z największych centrum logistycznych w Polsce, prowadzące wynajem powierzchni produkcyjnych, usługowych, magazynowych i biurowych oraz zajmująca się importem i sprzedażą produktów marki Recaro oraz prowadzące usługi archiwistyczne oraz call-centre
- 4-gwiazdkowy Grand Hotel Lublinianka w Lublinie
- PKU (Polska Korporacja Ubezpieczeń Sp. z o.o.) jest dużym agentem ubezpieczeń komunikacyjnych PZU S.A.

Podążając tą drogą Grupa IMCG nawiązała współpracę z Grupą Kapitałową MAK Investments, specjalizującą się w doradztwie i sprzedaży ubezpieczeń. Wraz z pierwszymi miesiącami bieżącego roku Polska Korporacja Ubezpieczeń Sp. z o.o.  rozpoczęła ścisłą współpracę z liderem rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, grupą kapitałowa MAK Investment.

Działalność Grupy MAK Investment koncentruje się w szczególności w segmencie masowych ubezpieczeń komunikacyjnych dla importerów pojazdów, firm leasingowych, flot samochodowych i dealerów. Grupa MAK posiada również bogate doświadczenie w segmentach ubezpieczeń na życie majątkowych i osobowych. Dysponuje zaawansowanym zapleczem produktowym, kadrowym oraz nowoczesnymi systemami informatycznymi.

Grupa MAK Investment rozwija się dynamicznie nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Holding obsługuje około 600 klientów korporacyjnych, głównie w Polsce, a także w Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Słowacji, Rumunii, Estonii.

MAK Investments należy do pierwszej trójki największych pośredników ubezpieczeniowych w Polsce i jest największą organizacją w branży z polskim rodowodem. W roku ubiegłym grupa obsłużyła prawie 200 000 polis, a łączna wartość składek ulokowanych za jej pośrednictwem wyniosła około 420 mln zł.

8 stycznia Grupa Kapitałowa MAK Investments przejęła pakiet większościowy (51% akcji) spółki PKU S.A. Z ramienia MAK Investments w skład zarządu Polskiej Koroporacji Ubezpieczeń wejdzie Maciej Przybyszewski.

Strategia rozwoju PKU S.A. tworzona będzie w ramach polityki Grupy MAK i zakłada wzrost portfela ubezpieczeniowego, jak również zapewnienie klientom łatwości dostępu do świadczonych usług. Celem spółki jest umocnienie pozycji PKU na rynku w oparciu o rozwój sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, doświadczenie oraz zaplecze techniczne.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane