/  / Hyundai w policyjnej służbie

Hyundai w policyjnej służbie

null
© Hyundai
null

Czechy. Policjanci w Pradze już niedługo jeździć będą nowymi samochodami Hyundai i30 kombi. W sumie do służby trafi 40 takich radiowozów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zgodnie z zawartym porozumieniem, samochody trafią w ręce czeskich funkcjonariuszy do końca bieżącego roku. Specyfikacja obejmuje egzemplarze ze 135-konnym silnikiem 1.6 GDI oraz dwusprzęgłową skrzynią 7-biegową.

Dodajmy, że w ubiegłym miesiącu miało miejsce oficjalne przekazanie czeskiej policji samochodów Hyundai ix35 w ramach zamówienia, które łącznie opiewało na 150 egzemplarzy.

Powstają w tej samej fabryce
Oba wspomniane modele Hyundaia – czyli kompaktowe i30 oraz crossover ix35 – pochodzą z jednej i tej samej fabryki koncernu, która działa w czeskich Nosovicach. Za naszą południową granicą produkuje się ponadto egzemplarze modelu Hyundai ix20.

Następcą modelu ix35 jest na rynku europejskim nowy Hyundai Tucson.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane