/  / Honda liczy na odbicie dzięki nowej inwestycji

Honda liczy na odbicie dzięki nowej inwestycji

Honda|
null
© Honda
nullnullnull

6 września w ramach wartego około 267 mln funtów programu inwestycyjnego Honda CR-V dołączyła do samochodów i jednostek napędowych produkowanych w Swindon (Wielka Brytania). Wspomniany program to największa jednorazowa inwestycja Hondy w Swindon od ponad dekady.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach inwestycji, dzięki której do produkcji weszły m.in.
- nowy Civic (grudzień 2011)
- nowy CR-V (wrzesień 2012)
- nowy diesel o pojemności 1,6 litra dla Hondy Civic (grudzień 2012)
tylko w tym roku zatrudniono i przeszkolono 500 nowych pracowników, co przyniosło wzrost zatrudnienia w Swindon do poziomu 3 500 osób.

Przewiduje się, że do końca tego roku produkcja w zakładach w Swindon wzrośnie dwukrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym, osiągając 183 000 pojazdów.

W ciągu najbliższych trzech lat Honda planuje osiągnięcie rocznej produkcji na poziomie 250 000 pojazdów.

Nowa Honda CR-V w ostatecznej wersji

Jest to wiadomość dobra również w kontekście bilansu handlu zagranicznego Wielkiej Brytanii, według którego 60% produkcji przemysłowej przeznaczona jest na eksport.

Produkcja zakładów Hondy w Swindon (tzn. pojazdy i jednostki napędowe) trafia do ponad 60 krajów ze wszystkich regionów świata w tym Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Australii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane