/  / Honda HR-V napędza sprzedaż

Honda HR-V napędza sprzedaż

null
© Honda
null

To w dużej mierze dzięki temu właśnie crossoverowi sprzedaż marki na rynku europejskim podskoczyła o prawie 30%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym kwartale bieżącego roku Honda osiągnęła na rynku europejskim wynik na poziomie 49 836 rejestracji. To aż o 28,1% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Z powyższego na Wielką Brytanię przypada prawie 40% wolumenu marki (19 742 sztuk; +14,7%). To niezły wzrost, choć w jeszcze szybszym tempie notowania Hondy poszły jednak w górę na takich rynkach europejskich jak Niemcy (8 582 sztuki; +41,2%), Włochy (2 447 sztuk; +108,8%) czy Hiszpania (2 515 sztuk; +34,5%).

Osiągnięte wzrosty to w dużej mierze zasługa powrotu do oferty modelowej Hondy HR-V w nowym wcieleniu. W pierwszym kwartale wspomniany crossover uzyskał wynik na poziomie 9 631 egzemplarzy. Z kolei rejestracje przypadające na Hondę Jazz wykazują wzrost o dynamice 9,3%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane