/  / Hiszpania z dużym wzrostem

Hiszpania z dużym wzrostem

null
© Opel
null

W czerwcu rejestracje na rynku nowych samochodów osobowych w Hiszpanii podskoczyły aż o prawie 24%. Osiągnięty wynik to ponad 90 000 sprzedanych aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu z hiszpańskich salonów wyjechało na drogi 90 158 nowych samochodów osobowych. Osiągnięty wynik jest lepszy od tego sprzed roku o 23,9%, kiedy to sprzedano o około 18 000 aut mniej.

Dynamika wzrostu sprzedaży na Półwyspie Iberyjskim robi wrażenie, jednak należy pamiętać, że hiszpański motorynek w dalszym ciągu stymulowany jest systemem dopłat wrakowych, z których korzystać mogą klienci indywidualni. To właśnie na ten segment rynku przypadło w czerwcu prawie 40 500 rejestracji (+17,4%).

Natomiast w całym pierwszym półroczu Hiszpanie zarejestrowali na swoim rynku łącznie ponad 454 900 nowych "osobówek". Daje to wzrost o dynamice 17,8%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane