/  / Hiszpania: Rynek rośnie, ale wolniej

Hiszpania: Rynek rośnie, ale wolniej

null
© SEAT
null

W kwietniu na rynku nowych samochodów osobowych w Hiszpanii zanotowano kolejny wzrost rejestracji – z tym, że dynamika jest wyraźnie niższa niż w ostatnim czasie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W kwietniu rejestracje nowych osobówek na rynku hiszpańskim przekroczyły nieznacznie poziom 82 700 egzemplarzy. To "tylko" o 3,2% więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem.

Jaka jest przyczyna spadku dynamiki wzrostu na rynku hiszpańskim, do której w ostatnim czasie zdążyliśmy się już przyzwyczaić? Otóż na plan pierwszy wysuwa się wygaszenie siódmej transzy programu dopłat wrakowych (PIVE), który miał za zadanie zachęcać klientów na Półwyspie Iberyjskim do wymiany starych pojazdów na nowe.

Jak informują wiarygodne źródła, w Hiszpanii planuje się wprowadzenie dodatkowej transzy dopłat o puli wynoszącej łącznie około 200 mln euro.

Natomiast łącznie w okresie od stycznia do końca kwietnia rynek hiszpański zbliżył się do wyniku 350 000 rejestracji, co oznacza wzrost o dynamice 23,9%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane