/  / Gwarancja stałej kontroli stanu floty

Gwarancja stałej kontroli stanu floty

LeasePlan Polska|
null
© shutterstock
null

Usługa eOględziny pozwala na stałą kontrolę użytkowanej floty. W ciągu roku firma LeasePlan Polska wykonała łącznie już przeszło tysiąc takich badań.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dziś, gdy auto wraca po leasingu, jego stan jest oceniany przez rzeczoznawcę. Koszty wszystkich uszkodzeń, które wpływają negatywnie na wartość rynkową samochodu (koszty ponadnormatywne) ponosi klient. Gdyby wcześniej klient poznał stan auta, mógłby uniknąć ryzyka nieprzewidzianych wydatków związanych z ponadnormatywnym zużyciem pojazdów. I właśnie takiej stałej kontroli służą eOględziny. Omawiane narzędzie daje fleet-managerom stały dostęp do informacji o sposobie eksploatacji floty.

"Usługa eOględziny została przyjęta przez naszych klientów bardzo pozytywnie. Takie badanie można wykonać już w 22 punktach, z którymi LeasePlan współpracuje na co dzień w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych. Te serwisy wykonują oględziny stacjonarnie oraz z dojazdem do klienta - tłumaczy Krzysztof Ligoń, Damage Handling Manager w LeasePlan Polska.

"Dodatkowo, w tym roku rozpoczęliśmy współpracę z siecią rzeczoznawców mobilnych, którzy także będą wykonywać oględziny dla większych flot naszych samochodów, powyżej 10 aut".

Do końca ubiegłego roku LeasePlan Polska wykonał prawie 700 takich badań. W tym roku tylko w pierwszym kwartale eOględziny przeprowadzono już przeszło 300 razy.

Narzędzie oparte jest na formularzu internetowym i aplikacji na urządzenia mobilne (smartfony i tablety). Wszystkimi kwestiami organizacyjnymi zajmuje się LeasePlan. Klient wskazuje tylko auta, które chciałby poddać ocenie. Kontrola trwa około 15 minut, a po 2-3 dniach klientowi przekazywany jest kompleksowy raport z przeglądu wraz ze zdjęciami.

Rozwiązanie to spotyka się z bardzo dobrą oceną szczególnie wśród klientów mających duże floty, gdzie ich użytkownicy jeżdżą po całej Polsce, kontrola jest trudna i niejednokrotnie fleet-manager widzi auto jedynie w momencie wydania i zdania.

"W tym roku wprowadzimy modyfikację modułu eOględzin i uruchomimy platformę zarządzającą, co zapewni jeszcze lepszy system raportowania - zapowiada Krzysztof Ligoń z LeasePlan Polska.

eOględziny to narzędzie, które nie tylko wspomaga kontrolę stanu floty i daje możliwość planowania przyszłych kosztów. Dzięki dostarczonej w raportach wiedzy na temat użytkowania floty przez kierowców fleet-managerowie mogą odpowiednio wpływać na zachowania użytkowników pojazdów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane